Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co je to politika? :-D

11. 2. 2008

Přijde za otcem pětiletý synáček a ptá se, co je to politika?

"Jak bych ti to vysvětlil, "přemýšlí otec." Podívej se, to je jako u nás doma: Já jsem kapitalismus. Já vydělávám peníze a nosím je domů.
Maminka, to je socialistická vláda. Ta mi peníze vezme, něco si nechá a zbytek přerozdělí podle svého uvážení. Naše služebná, to je dělnická třída. Ta
pracuje a my jí za to platíme. Dědeček, to jsou odbory, ten dává pozor, aby dělnická třída nebyla vykořisťovaná.
Ty sám jsi lid. Pro tebe to všechno všichni děláme. A tvůj malý roční bratříček, tak to je naše společná budoucnost. Rozumíš tomu?
Chlapeček se dlouze zamyslí a pak řekne: "Zatím ještě nevím, nechám si to projít přes noc hlavou."

 

V noci se probudí zápachem, protože jeho malý bratříček se pokakal. Zajde tedy do pokoje rodičů. Tam spí jenom maminka a nejde probudit.
Chlapec jde tedy do pokoje služky. A tam vidí tatínka, jak si se služebnou právě hezky užívá. Ani jeden si malé postavičky nevšimne.

Chlapeček se smutně otočí a za rohem uvidí dědečka, jak se zájmem pozoruje oknem tatínka se služebnou. Ani dědeček si ho nevšimne.
Chlapeček se rozpláče a jde si lehnout.

Ráno se ho tatínek ptá: "Tak už víš, co je to ta politika?" A chlapec smutně odpoví: "Už to vím, ale je to trochu jinak, než jsi říkal včera."
"A jak, prosím tě?"

"No, kapitalismus zneužívá dělnickou třídu. Odbory tomu nečinně přihlížejí, zatímco socialistická vláda tvrdě spí. Lid je všemi ignorován. A naše společná budoucnost leží ve sračkách."

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Blázen :o) :i)

(Klára malcatova, 27. 3. 2010 19:25)

Jede autobus do Plzně. A najednou se zastaví. Ridič vistoupí a začne autobus opravovat. Za 5 minut přijde blazen a říka já vim co to mu je, řidič ho posle k ostatním . Za 5 minut přijde zase blázen, a říka ja vim co to mu je řidic ho posle k ostatním.Za 5 minut příjde zase blázen a říka ja vim co to mu je řidič se ptá co to mu je a blazen říka je to rozbity.

fakt dobrý

(Mhfsd, 23. 12. 2009 15:23)

xD xD (btw:super blog)

lkysewrum

(jhfseučb, 23. 9. 2009 14:15)

fakt husty

hgh

(hgf, 5. 4. 2009 17:17)

fakt husty

fhhjnghf

(fghhjghjf, 22. 11. 2008 13:43)

fhdhf

huste

(anonim, 22. 11. 2008 13:42)

hele,!ten kdo to vymyslel by mel dostat vyznamenani